Call of Duty 2

Vítejte na Stránkách o Call of Duty 2 .

Americké

Colt 1911A1

-Popis: Pistole 1911A1 má bohatou vojenskou minulost. Byla ve výzbroji U.S.A. po několik desetiletí a používala se jak v první a druhé světové válce, tak i v Korei, ve Vietnamu, a dokonce i v Perském zálivu. Bývala oblíbená pro svoji spolehlivost a účinost v každém střetnutí.

-Primární určení: pistole

-Kadence: 20 r/m

-Efektivní dostřel: 45 m

-Kapacita zásobníku: 7

M1 Thompson

-Popis: M1 Thompson byl modifikovanou verzí M1928A1 pro jednodušší výrobu. M1 měl pažbu připojenou napevno. Hledí mířidel bylo provedeno jako jednoduchá pevná štěrbina.

-Primární určení: automatický samopal

-Kadence: 700 r/m

-Efektivní dostřel: 50 m

-Kapacita zásobníku: 30

M1 Garand

-Popis: M1A1 byla vyvinuta, aby poskytovala jednotkám v poli větší palebnou sílu než standardní pistole a pušky. Ukázala se natolik účinnou zbraní, že byla nasazována pro ochranu jednotek těžkých zbraní. Její hlavní výhodou byla skládací kovová pažba, což ocenili hlavně paradesantní jednotky.

-Primární určení: poloautomatická puška

-Kadence:30 r/m

-Efektivní dostřel: 400 m

-Kapacita zásobníku: 8

M1A1 Carbine

-Popis: Popis: M1A1 byla vyvinuta, aby poskytovala jednotkám v poli větší palebnou sílu než standardní pistole a pušky. Ukázala se natolik účinnou zbraní, že byla nasazována pro ochranu jednotek těžkých zbraní. Její hlavní výhodou byla skládací kovová pažba, což ocenili hlavně paradesantní jednotky.

-Primární určení: poloautomatická puška

-Kadence:30 r/m

-Efektivní dostřel: 280 m

-Kapacita zásobníku:15

M1903A4 Springfield + optika

-Popis: Vyvinutá v průběhu II světové války byla modifikovanou verzí M1903A3 jako ostřelovací puška s dalekohledem. Byla to přesná zbraň a svou roli sehrála li při invazi v Normandii.

-Primární určení:jednoraná puška

-Kadence:15 r/m

-Efektivní dostřel: 600m

-Kapacita zásobníku:

M1918 BAR (Browning Automatic Rifle)

- Popis: M1918 BAR měla přepínání mezi poloautomatikou a automatickou kadencí palby, přehřívala se hlavěň a často se stávalo, že začalo hořet dřevěné předpažbí. Měla kovová mířidla s pevnou muškou a hledím ve tvaru štěrbiny.

-Primární určení:automatická puška / lehký kulomet

-Kadence:550 r/m

-Efektivní dostřel: 550m

-Kapacita zásobníku:20

M1919A6

-Popis: Vodou chlazené kulomety, které se používaly byly nevyhovující, protože zabíraly hodně místa. A proto přišla americká armáda na model chlazený vzduchem s hlavní obklopenou kovovým pláštěm s otvory pro chlazení. Verze M1919A6 byla mobilnější než kulomety chlazené vodou a měla skládací dvounohý stojánek.

-Primární určení: těžký kulomet

-Kadence:400-500r/m

-Efektivní dostřel: 850m

-Kapacita zásobníku:250ti ranný pás

M2

-Popis: Jedná se o týmově obsluhovaný, vzduchem chlazený a pásem nabíjený těžký kulomet ráže .50, který prostřelí i lehce obrněná vozidla i nízko letící letadla. Je možno jej týmově přemístit jen na krátkou vzdálenost a s minimální zásobou munice. Je vybaven trojnohým stojanem, díke kterému se z něj stává pevný palpost.

-Primární určení: těžký kulomet

-Kadence:550r/m

-Efektivní dostřel: 1830m

-Kapacita zásobníku:250ti ranný pás

Rocket LauncherM1 (Bazooka)

-Popis: Vznikla na základě návrhů amerického plukovníka. Byla použita střela ráže 60mm, protože v té době byla zavedena výroba puškových granátů stejné ráže, s kumulativní hlavicí a jejich části byly užity pro hlavici rakety Bazooky. K obsluze byli většinou zapotřebí dva vojáci (střelec + nabíječ), šlo to samozřejmě i v jednom, avšak pomaleji.

-Primární určení:protitanková střela

-Kadence: v závislosti na počtu obsluhy

-Efektivní dostřel: 1000m

-Kapacita zásobníku:jednotlivé hlavice

Mk-11A1 tříštivý granát

-Popis: Jako každý obranný granát má Mk-11A1 velký rozptyl, a proto je vhodné jej házet ze zákopu, hodně daleko nebo do místnosti.

-Primární určení:obraný granát

-Efektivní dostřel: individuální

M18 kouřový granát

-Popis: Kouřový granát, co dodat? Pro pořádek...jedná se o granát, který nevybouchne a nerozletí se na tisíc kousků, nýbrž o granát, který udělá na bojišti kouřovou clonu, tudíž se sníží protivníkova šance Vás zasánout.

-Primární určení:kouřový granát

-Efektivní dostřel: individuální

-Doba trvání: až 10 minut